Przystanek uruchomiony w 1936 w związku z przekuciem linii wilanowskiej na szerokość 1000 mm i wybudowaniem połączenia z linią grójecką na nowej stacji Iwiczna. Przełożenie fragmentu linii i otwarcie przystanku położyło kres istnieniu dawnej stacji o tej samej nazwie znajdującej się bliżej centrum miasta. Początkowo przystanek nosił nazwę Piaseczno Wilanowskie. Nazwa została zmieniona w czasie okupacji i po wojnie spolszczona. W 1948 do nazwy nie wiadomo po co dodano przymiotnik "Wąskotorowe". Wprawdzie w rozkładzie jazdy zima 1951/52 pojawia się nazwa Piaseczno Północne zarówno w tabeli jak i w wykazie alfabetycznym punktów na sieci PKP, ale nie wydaje się, żeby doszło do kolejnej zmiany stacji na bardzo krótki okres czasu, gdyż w kolejnym rozkładzie jazdy i dalej występu nazwa nadana w 1... ⋙ Rozbalit
Przystanek uruchomiony w 1936 w związku z przekuciem linii wilanowskiej na szerokość 1000 mm i wybudowaniem połączenia z linią grójecką na nowej stacji Iwiczna. Przełożenie fragmentu linii i otwarcie przystanku położyło kres istnieniu dawnej stacji o tej samej nazwie znajdującej się bliżej centrum miasta. Początkowo przystanek nosił nazwę Piaseczno Wilanowskie. Nazwa została zmieniona w czasie okupacji i po wojnie spolszczona. W 1948 do nazwy nie wiadomo po co dodano przymiotnik "Wąskotorowe". Wprawdzie w rozkładzie jazdy zima 1951/52 pojawia się nazwa Piaseczno Północne zarówno w tabeli jak i w wykazie alfabetycznym punktów na sieci PKP, ale nie wydaje się, żeby doszło do kolejnej zmiany stacji na bardzo krótki okres czasu, gdyż w kolejnym rozkładzie jazdy i dalej występu nazwa nadana w 1948 roku, mimo iż spisie alfabetycznym widzimy nazwę bez przymiotnika "Wąskotorowe" przez kilka kolejnych wydań. W sierpniu 1967 roku zlikwidowano kasę biletową. Jak na razie nie udało się odnaleźć żadnej mapy, na której przystanek w nowej lokalizacji byłby ujęty. ⋘ Sbalit