Od 1946 r. przez stację jeździły wyłącznie pociągi wąskotorowe, które korzystały z trzeciej szyny na odcinku Nowy Staw Wąskotorowy - Nowy Dwór Gdański Wąskotorowy. Zapewne to było powodem zmiany nazwy przystanku z Marynowy na Marynowy Wąskotorowe w roku 1948. Nazwa ta utrzymała się przez dwa rozkłady jazdy. Od lata 1949 kursowały już tędy pociągi normalnotorowe. Jako ciekawostkę warto jednak zauważyć, że teoretycznie niepodważalne źródła podają, że nazwa stacji po wojnie zmieniła się aż osiem razy! Przynajmniej według rozkładów jazdy, czyli właśnie tych niepodważalnych nośników informacji. I choć każda z nich obowiązywała tylko jeden lub dwa wydania, albo niewiele więcej, to jednak niestety nie było to faktem, a tylko wielokrotnym błędem w druku, mimo iż te samy nazwy powtarzają się w spis... ⋙ Rozbalit
Od 1946 r. przez stację jeździły wyłącznie pociągi wąskotorowe, które korzystały z trzeciej szyny na odcinku Nowy Staw Wąskotorowy - Nowy Dwór Gdański Wąskotorowy. Zapewne to było powodem zmiany nazwy przystanku z Marynowy na Marynowy Wąskotorowe w roku 1948. Nazwa ta utrzymała się przez dwa rozkłady jazdy. Od lata 1949 kursowały już tędy pociągi normalnotorowe. Jako ciekawostkę warto jednak zauważyć, że teoretycznie niepodważalne źródła podają, że nazwa stacji po wojnie zmieniła się aż osiem razy! Przynajmniej według rozkładów jazdy, czyli właśnie tych niepodważalnych nośników informacji. I choć każda z nich obowiązywała tylko jeden lub dwa wydania, albo niewiele więcej, to jednak niestety nie było to faktem, a tylko wielokrotnym błędem w druku, mimo iż te samy nazwy powtarzają się w spisach alfabetycznych stacji i przystanków. Można by sobie zadać pytanie, co było powodem tak częstej zmiany nazwy tego punktu i czy ci co go zmieniali brali to na poważnie, gdyż sami nie wiedzieli jaka nazwa zostanie ostatecznie. Raczej nie! Ale trudno też podejrzewać pracowników drukarni kolejowej, że przychodzili do pracy pijani, gdyż ci sami ludzie drukowali WOT, a tam nazwa jest już poprawna. W rzeczywistości więc mieliśmy tylko cztery zmiany nazw tego punktu. Pierwsza powojenna nazwa to Świętno, która utrzymała się w 1945 r. pewnie niewiele dłużej niż trzy miesiące, druga nazwa to Marynowo, trzecia to ta prawidłowa Marynowy, potem jednak zmieniona ze względu na pociągi wąskotorowe, czyli na Marynowy Wąskotorowe i ostateczna nadana w 1949 r. to ponownie Marynowy. Jednak w rozkładach jazdy od tego roku zaczyna się prawdziwy festiwal dziwactw: ponowna nazwa Marynowy utrzymuje się tylko przez jeden rozkład jazdy, następnie jest Marynowo, czyli ponownie druga powojenna nazwa. Widzimy ją do1950 r., Marinowo (!) - do 1952 r. i Marinowy (!!) do 1954 r. Ostateczna i prawidłowa nazwa uformowała się od rozkładu jazdy lato 1954, choć wcześniej istniała już dwa razy w identycznym brzmieniu.
W 1972 roku ostrzegano w WOS o budowie mostu w km 23.154 i ograniczeniu szybkości pociągów z tego powodu do 15 km/h. ⋘ Sbalit